Spolupráca speváčky Timey a Teda Tarlinga

12.06.2024

Vypočujte si skladbu Call me, Catch me zo SOZA Songwriting Campu

SOZA Songwriting Camp prináša nové hudobné dielo. Po Martinovi Harichovi a Salene predstavujú svoju pieseň ďalší účastníci prvého slovenského Songwriting campu.  

Tvorba medzi Bratislavou a Londýnom

Ďalšou vydanou skladbou zo SOZA Songwriting Campu je pieseň od slovenskej speváčky a skladateľky Timey, ktorá spojila sily s anglickým spevákom Tedom Tarlingom. Siedmeho júna spoločne vydali chytľavý letný singel Call me, Catch me.


 

Timea a Ted boli na campe pridelení do spoločnej kreatívnej skupiny spolu s Matejom Turcerom a Matejom Smutným. Pieseň sa podľa ich slov zrodila veľmi prirodzene. "S Tedom sme sa stretli úplne prvýkrát, ale ak si s niekým kreatívne sadnete, pieseň môže vzniknúť aj za deň," hovorí Timea. Pieseň síce napísali spoločne za jeden deň, ale jej dokončovanie trvalo ešte niekoľko mesiacov. "Pesničku sme dokončovali niekde medzi Londýnom a Bratislavou." spomína Timea.

Produkciu piesne mal na starosti Matej Turcer, známy najmä zo štúdia Pulp a spolupráce s Curly Simonom. Do finalizácie piesne bola prizvaná aj Timeina koncertná kapela, vrátane Mattie Mullera (bicie), Michala Šelepa (basa) a Petra Kunza (klávesy), ktorí nahrali živé nástroje.

Pieseň „Call me, Catch me" je o zvláštnom medzipriestore medzi blízkosťou a lúčením sa. „Na konci vzťahu často nestrácate len partnera/partnerku, ale aj najbližšieho kamaráta/kamarátku. A hoci sa danú osobu snažíte pustiť, viete, že v momente, ako vám zavolá, budete tam. O tom je pesnička 'Call me, Catch me'." dodáva Timea.


 

Timea má na svojom konte dve EP - "Confusion of Warmth" a "Short Story Long". S nimi vystúpila na popredných slovenských a českých festivaloch ako Pohoda, Grape, Colours of Ostrava, Atmosféra, Flaame a Fraj. V posledných mesiacoch sa predstavila aj v Londýne, Viedni či Budapešti.

Ted Tarling je 20-ročný spevák a skladateľ z Londýna. Prvýkrát sa na anglickej scéne predstavil už v 17 rokoch, keď začal hrávať v malých londýnskych koncertných kluboch. Debutoval singlom „Lost Lives“ v roku 2021. Jeho druhý singel mu na streamových platformách priniesol vyše 250 000 streamov. Ted momentálne pracuje na svojom debutovom EP, ktoré je plánované na tento rok.

 

Vypočujte si skladbu „Call me, Catch me":

 

SOZA Songwriting Camp sa uskutočnil od 23. – 27. októbra 2023 v priestoroch hotela Liptovký dvor v Liptovskom Jáne. Cieľom tohto podujatia bolo spojiť slovenských a zahraničných skladateľov, textárov, producentov a interpretov na jednom mieste a poskytnúť im priestor na vytvorenie nových hudobných diel. Campu sa zúčastnilo celkovo 20 účastníkov z ôsmych krajín a počas jedného týždňa vytvorili 32 individuálnych hudobných diel. Výsledne tak vzniklo 78 minút novej hudby s medzinárodnými a zároveň slovenskými parametrami. Vyvrcholením Songwritng Campu bola Listening Session, ktorá sa uskutočnila 11. januára v bratislavskom Sundecku, kde mali účastníci campu možnosť verejne prezentovať svoje novovzniknuté diela. Na prezentácií sa zúčastnili aj hudobní dramaturgovia z Rádia Slovensko, Fun Rádia a Rádia Expres. Hlavným organizátorom podujatia bola SOZA a česká organizácia Song Empire.

SOZA je občianske združenie, ktoré zastupuje autorov, upravovateľov, aranžérov hudby a textárov. Jej hlavnou úlohou je ochrana majetkových autorských práv domácich a zahraničných tvorcov a vydavateľov hudobných diel. Členskú základňu SOZA dnes tvorí viac ako 3 000 domácich autorov. SOZA vykonáva svoju činnosť na základe oprávnenia Ministerstva kultúry a na základe 113 medzinárodných zmlúv v 125 štátoch sveta.


 

Za každým dielom je autor. Za každým autorom je SOZA.

Pripravili: PR oddelenie SOZA, Timea Gregová
Foto: Zdenkou Hanout