CISAC pomáha Ukrajine

09.05.2022

Zapojte sa do globálnej iniciatívy Creators for Ukraine

CISAC ako organizácia združujúca autorov a organizácie kolektívnej správy z celého sveta sa podujala pomôcť autorom prostredníctvom globálnej iniciatívy Creators for Ukraine (Tvorcovia pre Ukrajinu)

Táto iniciatíva jednak vytvára priestor pre viaceré oblasti pomoci Ukrajine:

- prostredníctvom finančnej zbierky určenej pre organizácie kolektívnej správy, príp. aj iné kultúrne inštitúcie,

- podporu tvorcov prostredníctvom programu #SongsForUkraine (Piesne pre Ukrajinu),

kde ľudia kdekoľvek na svete môžu vyjadriť svoju solidaritu s Ukrajinou a zároveň pomôcť zarobiť tvorcom dodatočný príjem. Používateľov vyzývame, aby počúvali a sledovali ukrajinský obsah na streamovacích platformách a zdieľali svoju obľúbenú skladbu na sociálnych sieťach pomocou hashtagu #songsforukraine.

Viac podrobností webovej stránke: https://dalszerzo.hu/2022/03/29/songs-for-ukraine/

- príprava otvoreného listu podpísaného priamo tvorcami, za účelom vytvorenia jednotného hlasu na podporu tvorcov z Ukrajiny

Podpíšte prosím uvedený otvorený list od celosvetovej kreatívnej komunity a zdieľajte ho s ostatnými. Odkaz na list: https://forms.gle/YJLDGpandDGq6Dk5A

Text listu je nasledovný:

Sme solidárni s Ukrajinou

Sme umelci a tvorcovia z krajín celého sveta, ktorí pracujeme vo všetkých umeleckých formách, repertoároch a jazykoch.

Dnes tu sme ako ako rôznorodá kreatívna komunita, ale hovoríme jednotným hlasom. Sme solidárni s ľudom Ukrajiny. Nikdy neodvrátime zrak od brutálneho útoku, ktorý im spôsobili ruské ozbrojené sily. Mnohé z týchto nevinných obetí sú tvorcovia ako my, ľudia, ktorí inšpirujú svojou prácou a tvoria bohatú kultúru Ukrajiny.

Vyzývame Rusko, aby prestalo zabíjať nevinných civilistov, ničiť obce a mestá, útočiť na slobodu a demokraciu, porušovať ľudské práva a útočiť na kultúru.

Stojíme za zjednocujúcou silou autorov všade, vrátane tých v Rusku, ktorí, hoci nemôžu prehovoriť, sú zhrození z konania svojej vlády.

Žiadame všetkých tvorcov na celom svete, aby sa k nám pridali, podpísali túto správu a zdieľali ju pomocou hashtagu #creatorsforukraine.

Ďakujeme.

Každý z týchto nástrojov vyššie reprezentuje špecifickú formu pomoci, kde si každý môže vybrať akou formou podá Ukrajine a jej tvorcom pomocnú ruku.

Viac informácii je možné nájsť aj na pilotnej webstránke projektu: https://www.creatorsforukraine.org/